Rozdział czwarty Postanowienia organizacyjno – porządkowe
I. Kandydaci z niepełnosprawnościami
- Osoby z niepełnosprawnościami podlegają postępowaniu kwalifikacyjnemu odpowiedniemu dla wybranego przez siebie kierunku studiów. Ze względu na specyfikę przeprowadzanych egzaminów, a szczególnie egzaminów praktycznych, mających na celu ocenę predyspozycji plastycznych kandydata, ASP w Warszawie, nie wprowadza w procesie rekrutacyjnym odmiennych kryteriów ocen dla osób z niepełnosprawnościami.
- Na wniosek kandydata z niepełnosprawnością Uczelnia umożliwia dostosowanie sposobu postępowania kwalifikacyjnego do jego indywidualnej sytuacji. W szczególności możliwe są następujące formy dostosowania:
- włączenie osób trzecich (np. asystent osobisty kandydata z niepełnosprawnością),
- udział tłumacza języka migowego,
- przekazanie pytań/zagadnień egzaminacyjnych w powiększonej czcionce,
- możliwość otrzymywania pytań w formie pisemnej podczas egzaminów ustnych,
- zmiana formy egzaminu z ustnej na pisemną,
- zamiana miejsca, w którym odbywa się postępowanie kwalifikacyjne na dostępne architektonicznie.
- Wniosek, o którym mowa w ust. 2, kandydat składa wraz z dokumentacją potwierdzającą konieczność dostosowania postępowania kwalifikacyjnego w Biurze Wsparcia i Dostępności (BWD) najpóźniej na 20 dni roboczych przed etapem rekrutacji wymagającym dostosowań.
- Wzór wniosku, o którym mowa w ust. 2. można pobrać w Biurze Wsparcia i Dostępności (BWD) lub ze strony internetowej Uczelni. Wzór udostępniony będzie najpóźniej miesiąc przed terminem uruchomienia internetowej rejestracji kandydatów na studia.
- Po rozpatrzeniu wniosku, Pełnomocnik ds. osób z niepełnosprawnościami niezwłocznie wystawia zaświadczenie potwierdzające konieczność dostosowania procesu rekrutacyjnego i przekazuje je Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej.
- Przewodniczący Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej we współpracy z Biurem Wsparcia i Dostępności (BWD) decyduje o możliwości i formie dostosowania procesu rekrutacyjnego do potrzeb osoby wnioskującej.
- Przewodniczący Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej informuje kandydata o podjęciu decyzji w sprawie możliwości i formie dostosowania procesu rekrutacyjnego do jego potrzeb.
- Za dostosowanie procesu rekrutacyjnego do potrzeb osoby z niepełnosprawnościami odpowiedzialne jest Biuro Wsparcia i Dostępności.