Harmonogram
Harmonogram 11. FKBB został stworzony z namysłem, wyrozumiałością i uważnością na człowieka i jego potrzeby.
Festiwal rozpocznie się od Dnia Otwarcia i Targów Dostępności w Mazowieckim Instytucie Kultury. W wydarzeniu weźmie udział 27 wystawców z całej Polski. Wśród nich m.in. Muzeum Emigracji w Gdyni, Stary Teatr z Krakowa, Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, Fundacja Katarynka z Wrocławia czy warszawskie Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21.
Spotkania i rozmowy z twórcami i odbiorcami dostępnej kultury, chwila odpoczynku w Strefie Ciszy i relaks w Tajemniczym Ogrodzie MIK – tak właśnie będzie wyglądał pierwszy dzień Festiwalu Kultury Bez Barier. Kolejne cztery spędzimy w muzeach, teatrach, centrach kultury, na spacerach i warsztatach.
W tym roku ideę warszawskiego festiwalu paparło 19 miast: Koszęciny, Gdańsk, Kraków, Białystok, Lublin, Rabka-Zdrój, Wrocław, Opole, Piekary Śląskie, Sosnowiec, Katowice, Toruń, Rzeszów, Kluczbork,, Bielsko-Biała, Leszno, Poznań, Sierpc, Strzelce Opolskie.
Rozwiązania związane z dostępnością Festiwalu
Dostęp do informacji
Dostępna strona www pod względem cyfrowym, zgodna ze standardem WCAG 2.0., dostępne materiały promocyjne: grafiki z tekstami alternatywnymi, spoty reklamowe z audiodeskrypcją i napisami.
Dostępne zaproszenia
- zaproszenia w dokumentach, które można edytować,
- zaproszenia wideo w polskim języku migowym (PJM),
- zaproszenia napisane łatwym tekstem.
Komunikacja
Możliwość kontaktowania się z organizatorami w formie, która będzie dostępna dla danej grupy odbiorców.
Serwis festiwalowy
Strona internetowa festiwalu. Aktualności, program, informacje festiwalowe